Дана 09.5.2026.године одржан је Међународни турнир у Кјокушинкаи каратеу под називом „ КУП МЕДИТЕРАНА – 2026 „ у црногорском граду Херцег Нови у Спортској хали „ Игало „ на коме је поред осталих репрезентација учествовала и наша Кјокушинкаи Федерација Србија под вођством тренера репрезентације Славка Симоновића и освојили: четири златне, једну сребрну и једну бронзану медаљу носећи се равноправно са репрезентацијама Хрватске, Бих , Црне Горе и др.
Том приликом су са подручја Градске општине Гроцка учествовла 6.такмичара из КК – Кобра из Врчина и 2. такмичара из КК – Шкорпион из Гроцке/Лештана.
По први пут су изашла четири млађа такмичара на међународној сцени како би се калили за будућа такмичења, као и четири такмичара са искуством у ранговима пионира и кадета и постигли следеће резултате.
ЗЛАТНЕ МЕДАЉЕ/пехари: БОРБЕ
1. Ивовић Јована, члан Кјокушинкаи клуба „ Кобра „ из Врчина
2. Ивовић Николина, члан Кјокушинкаи клуба „ Кобра „ из Врчина
3. Крантић Јелисавета, члан Кјокушинкаи клуба „ Кобра „ из Врчина
4. Старчевић Василије, члан Кјокушинкаи клуба „ Кобра „ из Врчина
СРЕБРНЕ МЕДАЉЕ: БОРБЕ
1.Антић Ђорђе, члан Кјокушинкаи клуба „ Шкорпион „ из Гроцке/Лештана
БРОНЗАНЕ МЕДАЉЕ: КАТЕ
1. Ивовић Јована, члан Кјокушинкаи клуба „ Кобра „ из Врчина
ПЕТО МЕСТО:
1. Јовановић Лена, КК – Кобра из Врчина
2. Вучинић Ема, КК – Кобра из Врчина
3. Антић Василије, КК – Шкорпион из Лештана
Напомињемо да су сви чланови репрезентације Србије ученици ОШ “ Свети Сава „ из Врчина и ОШ „ Никола Тесла „ из Винче/Лештана.



